Stomatolog to przyjaciel każdego człowieka

Wiele się mówi o dbaniu o własne zdrowie, ale przez określenie zdrowie nie rozumie się tylko i wyłącznie organów i ogólnego samopoczucia. Zdrowie to również odpowiednia kondycja jamy ustnej. Aby możliwe było dbanie o zęby należy korzystać z pomocy gabinetów dentystycznych, a czasem niezbędna jest chirurgia szczękowa. Dentysta Tarnowskie Góry jest osobą, którą należy odwiedzać nie tylko w momencie, kiedy bolą zęby, albo w najgorszym wypadku ruszają się, ale należy do niego zaglądać w trakcie wizyt kontrolnych.

Ortodonta Tarnowskie Góry

Kontrolna wizyta ma się odbywać co najmniej raz w roku. Te osoby, które ze względu na wiek bądź na skutek innych przyczyn nie posiadają już naturalnego uzębienia, mają możliwość na skorzystanie z usług chirurga, który z kolei zakłada implanty zębów. Proteza stała na implantach to rozwiązanie skierowane dla każdego człowieka, który posiada zarówno pojedyncze ubytki, jak również nie ma zębów wcale. Jednakże,  dentysta nie zajmuje się tak skomplikowanymi zabiegami, ale kiedy istnieje taka konieczność, oddaje on swoich pacjentów w ręce chirurga. Implant stomatologiczny to zabieg w trakcie którego człowiek zostaje usypiany, albo ewentualnie stosuje się znieczulenie miejscowe.

Stomatolog Tarnowskie Góry

Nazwa oraz opisanie przebiegu zabiegu może niektórych odrobinę przerażać, ale w rzeczywistości nie jest on tak straszny, jak może się to wydawać. Przede wszystkim nie trzeba leżeć w szpitalu, a dzięki używaniu coraz to nowocześniejszych technik, sama rekonwalescencja po pierwszej fazie jest znacznie krótsza niż jeszcze kilka lat temu. Tytanowe implanty wymagają, aby przez okres kilku miesięcy spożywać tylko lekkie pokarmy oraz bardzo troszczyć się o higienę jamy ustnej, tak samo trzeba się zachować w przypadku implantów stomatologicznych innych rodzajów. Chirurgia szczękowa umożliwia jednak funkcjonowanie w środowisku tak, jakby nic się nie stało, z tego względu, że pacjent dostaje tymczasowe listwy imitujące zęby, gdyż przerwa między jedną fazą a drugą zakładania implantów może być równa nawet 8 miesiącom.